  • VS-VSKD270-30PBF
VS-VSKD270-30PBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKD270-30PBF
HK JDW NO:
884-VS-VSKD270-30PBF
Package:
3-MAGN-A-PAK™
Datasheet:
VS-VSKD270-30PBF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKD270-30PBF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    3-MAGN-A-PAK™
  • Published
    2010
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    270A
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Element Configuration
    Common Cathode
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50mA @ 3000V
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Circuit Type
    Diodes
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    3000V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    3kV
  • Average Rectified Current
    135A
  • RMS Current (Irms)
    424A