  • VS-VSKH136/14PBF
VS-VSKH136/14PBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKH136/14PBF
HK JDW NO:
884-VS-VSKH136/14PBF
Package:
INT-A-PAK (3 + 4)
Datasheet:
VS-VSKH136/14PBF
Description:
SCR Modules 1400 Volt 135 Amp
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKH136/14PBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    INT-A-PAK (3 + 4)
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    135A
  • Circuit Type
    Diodes
  • RMS Current (Irms)
    300A
  • Hold Current
    200mA
  • Trigger Device Type
    SCR
  • Voltage - Off State
    1.4kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2.5V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    3200A 3360A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    150mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    200mA