  • VS-VSKN105/10
VS-VSKN105/10
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKN105/10
HK JDW NO:
884-VS-VSKN105/10
Package:
ADD-A-PAK (3 + 4)
Datasheet:
VS-VSKN105/10
Description:
MODULE DIODE 1000V 105A ADD-A-PA
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKN105/10
  • Published
    2016
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • RMS Current (Irms)
    235A
  • Hold Current
    250mA
  • Trigger Device Type
    SCR
  • Voltage - Off State
    1kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2.5V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    2000A 2094A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    150mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    235A
  • Structure
    Common Anode - SCR/Diode
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    105A
  • Number of SCRs, Diodes
    1 SCR, 1 Diode
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    ADD-A-PAK (3 + 4)
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C TJ