  • VS-VSKT230-04PBF
VS-VSKT230-04PBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKT230-04PBF
HK JDW NO:
884-VS-VSKT230-04PBF
Package:
MAGN-A-PAK
Datasheet:
VS-VSKT230-04PBF
Description:
MODULE DIODE SCR 230A MAGN-A-PAK
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKT230-04PBF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    MAGN-A-PAK
  • Weight
    499.858792g
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    230A
  • Circuit Type
    SCR
  • RMS Current (Irms)
    510A
  • Hold Current
    500mA
  • Voltage - Off State
    400V
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    3V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    7500A 7850A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    200mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    500mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    510A
  • Structure
    Series Connection - All SCRs
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    230A