  • VS-VSKU105/12
VS-VSKU105/12
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKU105/12
HK JDW NO:
884-VS-VSKU105/12
Package:
ADD-A-PAK (3 + 4)
Datasheet:
VS-VSKU105/12
Description:
SCR Modules 1200 Volt 105 Amp 2094 Amp ITSM
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKU105/12
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Package / Case
    ADD-A-PAK (3 + 4)
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
    EAR99
  • Current Rating
    105A
  • Circuit Type
    Thyristors
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    1.2kV
  • RMS Current (Irms)
    165A
  • Hold Current
    250mA
  • Trigger Device Type
    SCR
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2.5V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    2000A 2094A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    150mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    250mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    165A