  • VSBU-120C-T512A
VSBU-120C-T512A
advertisement
Manufacturer No:
VSBU-120C-T512A
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VSBU-120C-T512A
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 157W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSBU-120C-T512A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    CUI Inc.
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (With Derating)
  • Series
    VSBU-120C-T (120W)
  • Size / Dimension
    5.00" L x 3.00" W x 1.32" H (127.0mm x 76.2mm x 33.5mm)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    157W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    4.242 kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Current - Output 1
    15 A
  • Voltage - Output 3
    -12V
  • Voltage - Output 4
  • Minimum Load Required
  • Current - Output 2
    6 A
  • Current - Output 3
    800 mA