  • VSIB10A60-E3/45
VSIB10A60-E3/45
advertisement
Manufacturer No:
VSIB10A60-E3/45
HK JDW NO:
884-VSIB10A60-E3/45
Package:
4-SIP, GSIB-5S
Datasheet:
VSIB10A60-E3/45
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSIB10A60-E3/45
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP, GSIB-5S
  • Number of Pins
    4
  • Supplier Device Package
    GSIB-5S
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Technology
    Standard
  • Number of Elements
    1
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 5A
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Max Surge Current
    180A
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Forward Voltage
    1V
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    180A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    600V
  • Height
    20mm
  • Length
    30mm
  • Width
    4.6mm