  • VSK-S10-5UA
VSK-S10-5UA
advertisement
Manufacturer No:
VSK-S10-5UA
HK JDW NO:
193-VSK-S10-5UA
Datasheet:
VSK-S10-5UA
Description:
CONV AC/DC 10W 5V 2A PCB
Step5Bar-code shipping tag
VSK-S10-5UA
  • Weight
    0.119lb 53.98g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    VSK-S10 (10W)
  • Size / Dimension
    2.10Lx1.12W x 0.75 H 53.3mmx28.5mmx19.5mm
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Efficiency
    74%
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    2A
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    10W
  • Current - Output 1
    2A
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Height
    19.05mm
  • Length
    53.5mm
  • Width
    28.5mm