  • VSKY05201006-G4-08
VSKY05201006-G4-08
advertisement
Manufacturer No:
VSKY05201006-G4-08
HK JDW NO:
884-VSKY05201006-G4-08
Package:
0402 (1006 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VSKY05201006-G4-08
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    75μA @ 20V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    430mV @ 500mA
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    20V
  • Current - Average Rectified (Io)
    500mA
  • Capacitance @ Vr, F
    150pF @ 0V 1MHz