  • VSSR1603102GUF
VSSR1603102GUF
advertisement
Manufacturer No:
VSSR1603102GUF
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-VSSR1603102GUF
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
VSSR1603102GUF
Step5Bar-code shipping tag
VSSR1603102GUF
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
    16-SSOP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    VSSR
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.154W 4.90mmx3.91mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Height
    1.6256mm
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.76mm
  • Length
    4.9022mm
  • Width
    3.9116mm