  • VSSR2401512GTF
VSSR2401512GTF
advertisement
Manufacturer No:
VSSR2401512GTF
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-VSSR2401512GTF
Package:
24-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
VSSR2401512GTF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSSR2401512GTF
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    24
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VSSR
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.341Lx0.154W 8.66mmx3.91mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.4W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    23
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    3415
  • Number of Resistors
    23
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Height
    1.7526mm
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.76mm