  • VSUU-150-36
VSUU-150-36
advertisement
Manufacturer No:
VSUU-150-36
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VSUU-150-36
Quantity:
In Stock : 1960
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSUU-150-36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    VSUU-150 (150W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.21W x 1.62 H 127.0mmx81.6mmx41.2mm
  • Feature
    PFC, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, GS
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Output Voltage
    36V
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Current - Output (Max)
    4.17A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC