  • VTD48EH040T025A00
VTD48EH040T025A00
advertisement
Manufacturer No:
VTD48EH040T025A00
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-VTD48EH040T025A00
Package:
Datasheet:
Description:
EVALUATION BRD VTM CURRENT MULTI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VTD48EH040T025A00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Published
    2010
  • Series
    VI Chip® VTM®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    26V~55V
  • Current - Output
    25A
  • Voltage - Output
    3.5V
  • Frequency - Switching
    1.65MHz