  • VTF1007BX
VTF1007BX
advertisement
Manufacturer No:
VTF1007BX
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VTF1007BX
Package:
Conformal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VTF1007BX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    10000Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Epoxy Coated
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Lead Length
    3.17mm
  • Number of Elements
    2
  • Working Voltage
    100V
  • Lead Spacing
    2.54mm
  • Size Code
    6210
  • Network Type
    DIVIDER
  • First Element Resistance
    10000Ohm
  • Second/Last Element Resistance
    2000Ohm
  • Temperature Coefficient Tracking
    2 ppm/°C