  • VUO125-14NO7
VUO125-14NO7
advertisement
Manufacturer No:
VUO125-14NO7
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
401-VUO125-14NO7
Package:
PWS-C
Datasheet:
VUO125-14NO7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VUO125-14NO7
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    VUO125
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    BRIDGE, 6 ELEMENTS
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 1400V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.07V @ 50A
  • Max Reverse Leakage Current
    300μA
  • Max Surge Current
    1.8kA
  • Current - Average Rectified (Io)
    166A
  • Forward Voltage
    1.3V
  • Number of Phases
    3
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    1.95kA
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.4kV
  • Height
    31mm
  • Length
    67mm
  • Width
    50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    PWS-C
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ