  • VUO28-12NO7
VUO28-12NO7
advertisement
Manufacturer No:
VUO28-12NO7
HK JDW NO:
401-VUO28-12NO7
Package:
ECO-PAC1
Datasheet:
VUO28-12NO7
Step5Bar-code shipping tag
VUO28-12NO7
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    ECO-PAC1
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2000
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    300μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 10A
  • Max Reverse Leakage Current
    300μA
  • Max Surge Current
    100A
  • Forward Voltage
    1.12V
  • Average Rectified Current
    28A
  • Number of Phases
    3
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    106A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    90A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.2kV
  • Height
    9mm
  • Length
    47mm
  • Width
    30.3mm