  • VUO68-14NO7
VUO68-14NO7
advertisement
Manufacturer No:
VUO68-14NO7
HK JDW NO:
401-VUO68-14NO7
Package:
ECO-PAC1
Datasheet:
VUO68-14NO7
Step5Bar-code shipping tag
VUO68-14NO7
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Package / Case
    ECO-PAC1
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2000
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Base Part Number
    VUO68
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40μA @ 1400V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 60A
  • Max Reverse Leakage Current
    500μA
  • Max Surge Current
    300A
  • Forward Voltage
    1.46V
  • Average Rectified Current
    68A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    300A
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    280A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.4kV
  • Height
    9mm
  • Length
    47mm
  • Width
    30.3mm