  • VV3001500000G
VV3001500000G
advertisement
Manufacturer No:
VV3001500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-VV3001500000G
Package:
Datasheet:
Description:
0.250 6.35mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 2 Levels 10-30 AWG VV
Step5Bar-code shipping tag
VV3001500000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VV
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.250 6.35mm
  • Wire Gauge
    10-30 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    2
  • Current
    30A
  • Torque - Screw
    0.59 Nm (5.2 Lb-In)