  • VY1102M31Y5UC6TV0
VY1102M31Y5UC6TV0
advertisement
Manufacturer No:
VY1102M31Y5UC6TV0
HK JDW NO:
886-VY1102M31Y5UC6TV0
Datasheet:
VY1102M31Y5UC6TV0
Description:
VY1 1000pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 3118
Step5Bar-code shipping tag
VY1102M31Y5UC6TV0
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm