  • VY2472M41Y5VS6TV7
VY2472M41Y5VS6TV7
advertisement
Manufacturer No:
VY2472M41Y5VS6TV7
HK JDW NO:
886-VY2472M41Y5VS6TV7
Datasheet:
VY2472M41Y5VS6TV7
Description:
VY2 4700pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.413Dia 10.50mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VY2472M41Y5VS6TV7
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.413Dia 10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm