  • VY2682M47Y5VS63V7
VY2682M47Y5VS63V7
advertisement
Manufacturer No:
VY2682M47Y5VS63V7
HK JDW NO:
886-VY2682M47Y5VS63V7
Datasheet:
VY2682M47Y5VS63V7
Description:
VY2 6800pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.472Dia 12.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 146
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VY2682M47Y5VS63V7
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    6800pF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm