  • VYC30W-Q48-S15
VYC30W-Q48-S15
advertisement
Manufacturer No:
VYC30W-Q48-S15
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-VYC30W-Q48-S15
Package:
7-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
VYC30W-Q48-S15
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VYC30W-Q48-S15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    VYC30W (30W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.60W x 0.44 H 50.8mmx40.6mmx11.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    30W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    11.176mm