  • VZH101M1HTR1010
VZH101M1HTR1010
advertisement
Manufacturer No:
VZH101M1HTR1010
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VZH101M1HTR1010
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% 553mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 12119
Step5Bar-code shipping tag
VZH101M1HTR1010
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Ripple Current
    553mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    10.4mm
  • Length
    10mm