  • W1A25C102MAT4A
W1A25C102MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
W1A25C102MAT4A
HK JDW NO:
66-W1A25C102MAT4A
Package:
0405
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 4 Terminations 0405
Step5Bar-code shipping tag
W1A25C102MAT4A
  • Package / Case
    0405
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Length
    1.37mm
  • Width
    1mm