  • W2A45C222KAT2A
W2A45C222KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A45C222KAT2A
HK JDW NO:
66-W2A45C222KAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A45C222KAT2A Overview
When seated, the maximal height is 0.94mm.In this electrical device, the rated (DC) voltage is 50V (URdc).Temperature coefficient = 15% ppm/°C.125°C is the maximum operating temperature that can be supplied to it.Part number 0.5mm has a fixed terminal pitch.
W2A45C222KAT2A Features
the maximal height is 0.94mm
a rated (DC) voltage of 50V
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.5mm terminal pitch
W2A45C222KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A45C222KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A45C222KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0022μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height Seated (Max)
    0.94mm
  • Length
    2.1mm
  • Width
    1.3mm