  • W2L1ZD684MAT1A
W2L1ZD684MAT1A
advertisement
Manufacturer No:
W2L1ZD684MAT1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W2L1ZD684MAT1A
Package:
0508
Datasheet:
Description:
W 0.68μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0508
Step5Bar-code shipping tag
W2L1ZD684MAT1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0508
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    W
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel (Sn/Ni)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    0.95mm
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm