  • W3280-11SG-324
W3280-11SG-324
advertisement
Manufacturer No:
W3280-11SG-324
Manufacturer:
Conxall/Switchcraft
HK JDW NO:
787-W3280-11SG-324
Package:
Datasheet:
Description:
Plug, Female Sockets Thermoplastic Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold E Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
W3280-11SG-324
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Thermoplastic
  • Insert Material
    Thermoplastic
  • Backshell Material, Plating
  • Feature
    Backshell, Coupling Nut
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    11
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    600V
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    E
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Cable Opening
    0.240 ~ 0.270 (6.10mm ~ 6.86mm)