  • W4B82-8SG-300
W4B82-8SG-300
advertisement
Manufacturer No:
W4B82-8SG-300
Manufacturer:
Conxall/Switchcraft
HK JDW NO:
787-W4B82-8SG-300
Quantity:
In Stock : 4752
Step5Bar-code shipping tag
W4B82-8SG-300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Bulkhead - Front Side Nut
  • Shell Material
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Insert Material
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Multi-Con-X®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    8 (6 + 2 Power)
  • Color
    Black
  • Applications
    Lighting, Medical
  • Voltage - Rated
    300V
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    1.95A 23A