  • W4D300-DA04-09
W4D300-DA04-09
advertisement
Manufacturer No:
W4D300-DA04-09
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-W4D300-DA04-09
Package:
Datasheet:
Description:
FAN AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W4D300-DA04-09
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Frame
    Steel
  • Operating Temperature
    -13~212°F -25°C~100°C
  • Series
    W4D300
  • Size / Dimension
    Square - 430mm Lx430mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    9 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    92.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.300A
  • Ingress Protection
    IP44
  • Approval Agency
    CE
  • RPM
    1520 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial, 3 Phase
  • Static Pressure
    0.441 in H2O (110.0 Pa)