  • W5984TJ360
W5984TJ360
advertisement
Manufacturer No:
W5984TJ360
Manufacturer:
IXYS
HK JDW NO:
415-W5984TJ360
Package:
DO-200AE
Datasheet:
Description:
Standard Diode Rectifier Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) 1.25V @ 5000A -40°C~160°C 100mA @ 3600V Bulk DO-200AE Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
W5984TJ360
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    DO-200AE
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100mA @ 3600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.25V @ 5000A
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~160°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    3600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    5984A