  • W65C134S8PLG-14
W65C134S8PLG-14
advertisement
Manufacturer No:
W65C134S8PLG-14
Manufacturer:
Western Digital
HK JDW NO:
4849-W65C134S8PLG-14
Package:
PLCC
Datasheet:
Description:
Microcontroller PLCC
Quantity:
In Stock : 63
Step5Bar-code shipping tag
W65C134S8PLG-14
  • Package / Case
    PLCC
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Interface
    Serial
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.8V
  • Memory Size
    4kB
  • RAM Size
    192B
  • Memory Type
    ROM
  • Frequency (Max)
    14MHz