  • W91-X113-20
W91-X113-20
advertisement
Manufacturer No:
W91-X113-20
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-W91-X113-20
Quantity:
In Stock : 17
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W91-X113-20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Panel
  • Termination
    Stud
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    20A
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • ELV
    Non-Compliant
  • Number of Poles
    1
  • Breaker Type
    Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Height
    63.5mm
  • Length
    46.86mm
  • Width
    19.05mm