  • WA700/2700SMA
WA700/2700SMA
advertisement
Manufacturer No:
WA700/2700SMA
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-WA700/2700SMA
Package:
Molded
Datasheet:
WA700/2700SMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WA700/2700SMA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Feature
    Cable - 1m
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    LTE
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Frequency
    2.5GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Power - Max
    2W
  • Gain
    2.5dBi, 3.5dBi
  • Frequency Range
    700MHz~960MHz 1.71GHz~1.99GHz 2.11GHz~2.17GHz 2.5GHz~2.7GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
  • VSWR
    2.5
  • Number of Bands
    4
  • Frequency Group
    Wide B
  • Height
    5.1054mm
  • Height (Max)
    0.201 5.10mm