  • WAU20-200
WAU20-200
advertisement
Manufacturer No:
WAU20-200
HK JDW NO:
814-WAU20-200
Package:
200
Datasheet:
WAU20-200
Description:
Wall Mount AC Adapters Wall Plug-In, AC 20Vout, 120Vin
Step5Bar-code shipping tag
WAU20-200
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to WAU20-200.
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    200
  • Weight
    317.514687g
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Published
    2010
  • Series
    WAU20
  • Size / Dimension
    1.61Lx1.97W x 2.76 H 41.0mmx50.0mmx70.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    6W
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Max Output Current
    200mA
  • Voltage - Output 1
    20V
  • Max Voltage Rating (AC)
    120V
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    200mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    6W
  • Voltage - Output
    20VAC
  • Current - Output 1
    200mA
  • Form
    Wall Mount
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Height
    70.104mm