  • WCR0805-8K2FI
WCR0805-8K2FI
advertisement
Manufacturer No:
WCR0805-8K2FI
HK JDW NO:
14302-WCR0805-8K2FI
Package:
Datasheet:
WCR0805-8K2FI
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 8.2kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 7790
Step5Bar-code shipping tag
WCR0805-8K2FI
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    8.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm