  • WF095162WJ10238BJ1
WF095162WJ10238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
WF095162WJ10238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-WF095162WJ10238BJ1
Package:
Nonstandard, Screw Terminals
Description:
TWXF 1000pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±20% 3.740Dia 95.00mm Chassis Mount Nonstandard, Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
WF095162WJ10238BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Screw Terminals
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TWXF
  • Size / Dimension
    3.740Dia 95.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    14000V 14kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Height Seated (Max)
    6.378 162.00mm