  • WF110250WJ50236BJ1
WF110250WJ50236BJ1
advertisement
Manufacturer No:
WF110250WJ50236BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-WF110250WJ50236BJ1
Package:
Nonstandard, Screw Terminals
Description:
TWXF 5000pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±10% 750ppm/Cel ppm/°C 4.331Dia 110.00mm 2 Terminations Chassis Mount Nonstandard, Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
WF110250WJ50236BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Screw Terminals
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TWXF
  • Size / Dimension
    4.331Dia 110.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    750ppm/Cel ppm/°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    14000V 14kV
  • Capacitance
    5000pF
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    N750
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    14000V
  • Diameter
    125mm
  • Height Seated (Max)
    9.764 248.00mm
  • Length
    248mm