  • WI140316WQ75236BJ4
WI140316WQ75236BJ4
advertisement
Manufacturer No:
WI140316WQ75236BJ4
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-WI140316WQ75236BJ4
Package:
Nonstandard, Screw Terminals
Description:
7500pF 22500V 22.5kV Ceramic Capacitor ±10% 5.472Dia 139.00mm Chassis Mount Nonstandard, Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
WI140316WQ75236BJ4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Screw Terminals
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    5.472Dia 139.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    22500V 22.5kV
  • Capacitance
    7500pF
  • Height Seated (Max)
    12.736 323.50mm