  • WK73R2BTTD2741F
WK73R2BTTD2741F
advertisement
Manufacturer No:
WK73R2BTTD2741F
HK JDW NO:
430-WK73R2BTTD2741F
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
Description:
WK73R Series, Thick Film, 2.74kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73R2BTTD2741F
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.74kOhm
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm