  • WK73S2ATTDR560F
WK73S2ATTDR560F
advertisement
Manufacturer No:
WK73S2ATTDR560F
HK JDW NO:
430-WK73S2ATTDR560F
Package:
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Datasheet:
Description:
WK73S Series, Thick Film, 560mOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WK73S2ATTDR560F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0805 (2012 Metric), 0508
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WK73S
  • Size / Dimension
    0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    0/ +200ppm/°C
  • Resistance
    560mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm