  • WK73S2BTTD2R00F
WK73S2BTTD2R00F
advertisement
Manufacturer No:
WK73S2BTTD2R00F
HK JDW NO:
430-WK73S2BTTD2R00F
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 5544
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
WK73S2BTTD2R00F
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm