  • WK73S3ATTE68LJ
WK73S3ATTE68LJ
advertisement
Manufacturer No:
WK73S3ATTE68LJ
HK JDW NO:
430-WK73S3ATTE68LJ
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
Description:
WK73S Series, Thick Film, 68mOhm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73S3ATTE68LJ
  • Package / Case
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.248W 3.10mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    68mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1.5W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3263
  • Case Code (Imperial)
    1225
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm