  • WKO102MCPCRCKR
WKO102MCPCRCKR
advertisement
Manufacturer No:
WKO102MCPCRCKR
HK JDW NO:
886-WKO102MCPCRCKR
Datasheet:
WKO102MCPCRCKR
Description:
WKO 1000pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKO102MCPCRCKR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
    Safety
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    1000pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    K4000
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    3920
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    10mm