  • WKO222MCPDJ0KR
WKO222MCPDJ0KR
advertisement
Manufacturer No:
WKO222MCPDJ0KR
HK JDW NO:
886-WKO222MCPDJ0KR
Datasheet:
WKO222MCPDJ0KR
Description:
WKO 2200pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.512Dia 13.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKO222MCPDJ0KR
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    2200pF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm