  • WKO470MCPCREKR
WKO470MCPCREKR
advertisement
Manufacturer No:
WKO470MCPCREKR
HK JDW NO:
886-WKO470MCPCREKR
Datasheet:
WKO470MCPCREKR
Description:
WKO 47pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKO470MCPCREKR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    47pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    N750
  • Size Code
    3220
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    8mm