  • WKO471MCPCJ0KR
WKO471MCPCJ0KR
advertisement
Manufacturer No:
WKO471MCPCJ0KR
HK JDW NO:
886-WKO471MCPCJ0KR
Datasheet:
WKO471MCPCJ0KR
Description:
WKO 470pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKO471MCPCJ0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    WKO
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    470pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm