  • WKP472MCPDF0KR
WKP472MCPDF0KR
advertisement
Manufacturer No:
WKP472MCPDF0KR
HK JDW NO:
886-WKP472MCPDF0KR
Datasheet:
WKP472MCPDF0KR
Description:
WKP 4700pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.709Dia 18.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
WKP472MCPDF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    WKP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    K4000
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm