  • WLB92X550PBQ
WLB92X550PBQ
advertisement
Manufacturer No:
WLB92X550PBQ
HK JDW NO:
124-WLB92X550PBQ
Package:
Datasheet:
Description:
WORK LIGHT DIMMABLE 550MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLB92X550PBQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    WLB92
  • Size / Dimension
    671.00mm Lx97.00mm W
  • Feature
    Dimming, IP40
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • Current - Test
    1.325A
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    110 lm/W
  • CCT (K)
    5000K
  • CRI (Color Rendering Index)
    82 (Typ)
  • Current - Max
    1.75A
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    3510lm
  • Light Emitting Surface (LES)
    542.00mm L x 97.00mm W
  • Height
    104.00mm