  • WLP225-1303-II
WLP225-1303-II
advertisement
Manufacturer No:
WLP225-1303-II
Manufacturer:
EOS Power
HK JDW NO:
266-WLP225-1303-II
Package:
Datasheet:
WLP225-1303-II
Description:
Quantity:
In Stock : 15831
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLP225-1303-II
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    WLP225 (225W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.00 H 101.6mmx50.8mmx25.4mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    120W 225W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cUL, NEMKO, UL
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 390VDC