  • WLS28-2CW1130DXPBQ
WLS28-2CW1130DXPBQ
advertisement
Manufacturer No:
WLS28-2CW1130DXPBQ
HK JDW NO:
124-WLS28-2CW1130DXPBQ
Package:
Datasheet:
Description:
WLS28-2 Work Light Strip; Switched; Length: 1130 mm ; Voltage: 12-30 V dc; Environmental Rating: IP50 ; Color: White; Cascadable ; Euro 4-pin Quick-Disconnect
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WLS28-2CW1130DXPBQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    WLS28-2
  • Size / Dimension
    1211.00mm Lx28.00mm W
  • Feature
    IP50
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • Current - Test
    1.24A
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    108 lm/W
  • CCT (K)
    6500K
  • CRI (Color Rendering Index)
    85 (Typ)
  • Current - Max
    3.2A
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    3200lm
  • Height
    25.00mm